MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NASZłomowanie aut / pojazdów Wrocław

Auto Kasacja pojazdów Wrocław

Firma AWmotors to legalna stacja demontażu pojazdów specjalizująca się w profesjonalnej kasacji pojazdów z Wrocławia, które wyszły z użytku w wyniku uszkodzenia lub wypadku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w szybkim złomowaniu aut. Zapewniamy sprawne i rzetelne przeprowadzenie auto kasacji i przekazanie go w na szrot. Przeprowadzamy kasację wszystkich typów aut – osobowych, ciężarowych. Nasza stacja mieści się Łagiewnikach, ale oferta skierowana jest również do klientów z Wrocławia.

Jeżeli samochód uległ uszkodzeniu w wyniku wypadku lub kolizji, to często jedynym rozwiązaniem jest kasacja pojazdu. Ominięcie tej procedury wiąże się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Wiele osób decyduja się na złomowanie aut, ponieważ dalsze inwestowanie w jego naprawę przestaje być opłacalne. W obu przypadkach skorzystać z usługi auto szrotu we Wrocławiu

Obowiązujące przepisy prawne wymagają by wszystkie pojazdy wycofane z ruchu zostały zutylizowane. Prawne wyrejestrowanie samochodu może nastąpić wyłącznie, gdy pojazd zostanie oddany do certyfikowanej stacji demontażu pojazdów. Przekazujemy wszystkie dokumenty poświadczające o legalnej kasacji pojazdu

W AWmotors – Auto Wrocek zapewniamy legalne dokumenty, poświadczające kasację zgodną z prawem. Gwarantujemy przy tym bezpłatny transport do szrotu. Do naszego autozłomu można oddać pojazdy osobowe, ciężarowe, a także specjalne. Chcąc przeprowadzić złomowanie pojazdów we Wrocławiu zachęcamy do wcześniejszego kontaktu

Jak przebiega złomowanie samochodu we Wrocławiu– krok po kroku?

  • W celu zezłomowania pojazdu na Stacji Demontażu Pojazdu AwMotors należy przygotować niezbędne są dokumenty — dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, umowa kupna-sprzedaży, wpis do ewidencji działalności gospodarczej w przypadku gdy samochód jest zarejestrowany na firmę, dowód osobisty właściciela pojazdu, pisemne upoważnienie od właściciela pojazdu, jeśli osobiście nie może udać się do stacji demontażu, pisemne pełnomocnictwo ze zgodą na złomowanie pojazdu wystawione przez pozostałych współwłaścicieli, jeśli osobiście nie mogą pojawić się w stacji demontażu.
  • Jeżeli nie masz możliwości dostarczenia samochodu do Stacji Demontażu we Wrocławiu, po wcześniejszej informacji możemy pomóc w transporcie.
  • Złomowanie pojazdu przeprowadzamy na korzystnych warunkach z ograniczeniem formalności do niezbędnego minimum.
  • Po przeprowadzonej auto kasacji przekazujemy wszystkie niezbędne dokumenty – zaświadczenie o przyjęciu auta na złom, a także unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych.
  • Wyrejestruj samochód w ciągu 30 dni w wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania.
  • Jak zezłomujesz samochód w stacji demontażu i wyrejestrujesz go w wydziale komunikacji, skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Złóż wniosek o zwrot składki OC za niewykorzystany okres ochrony.

Złomowanie aut z Wrocławia

Niesprawny i uszkodzony samochód staje się poważnym zagrożeniem ekologicznym. Wyciekające oleje i płyny eksploatacyjne dostają się do gleby i wód gruntowych i są źródłem groźnych zanieczyszczeń

Zalety złomowania pojazdu we Wrocławiu

Posiadanie samochodu niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, ale wiąże się również z ponoszeniem koszów przez właściciela pojazdu. W przypadku starych lub uszkodzonych aut dalsze inwestowanie w kolejne naprawy może okazać się nieopłacalne. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie złomowanie auta. Podstawową korzyścią jest oszczędność na corocznych opłatach OC czy AC, które należy uiszczać nawet gdy samochód jest nieużywany. W przypadku złomowania samochodu ten obowiązek zanika. Dodatkowo za oddanie pojazdu do kasacji, właściciel otrzymuje zapłatę od Stacji demontażu. Złomowanie pojazdu w AwMotors to gwarancja atrakcyjnych warunków kasacji pojazdów.

Złomowanie pojazdów z Wrocławia w stacji AwMotors to gwarancja, że auto kasacja zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi standardami ograniczającymi możliwość zanieczyszczenia środowiska. Przekazany do złomowania pojazd jest demontowany, a jego elementy plastikowe poddawane są recyklingowi. Metale kolorowe i stal kieruje się do hut w celu ich przetopienia. Dzięki temu produkty mogą być wykorzystywane, jako surowiec do dalszej produkcji. Zajmujemy się demontażem i kasacją pojazdów starych i powypadkowych z Wrocławia i okolic. Przyjmujemy pojazdy zniszczone uszkodzonej czy zdekompletowane. 

Prowadzona przez nas działalność obejmuje również sprzedaż używanych części samochodowych pochodzących z pojazdów oddanych do kasacji. Nasza firma od bardzo dawna cieszy się zaufaniem kierowców z okolic Wrocławia jak również z całego województwa dolnośląskiego. Złomowanie aut Wrocław to usługa realizowana przez zespół specjalistów, który przez lata zapracował sobie na uznaną markę i świetne opinie. Zapraszamy do naszej stacji demontażu pojazdów, która mieści się Łagiewnikach, ale oferta auto kasacji skierowana jest również do klientów z Wrocławia, Kłodzka, Strzelina, Ząbkowic Śląskich czy Ziębic.

Zobacz również:

Skup Aut Wrocław

Legalne złomowanie pojazdów Wrocław

 

Najczęściej zadawane pytania

Jakie dokumenty należy przygotować, aby przeprowadzić kasację pojazdu?

Aby przeprowadzić kasację pojazdu potrzebne są:

– dokument potwierdzający dane pojazdu np. dowód rejestracyjny.
– karta pojazdu (jeżeli była wydana)
– dowód tożsamości właściciela pojazdu
– upoważnienie z podpisem współwłaściciela lub współwłaścicieli – jeżeli samochód posiada więcej niż jednego właściciela

Samochód przeznaczony do kasacji powinien mieć czytelne znaki identyfikacyjne – nr silnika i nadwozia.

Czy do złomowania można oddać samochód bez ważnego przeglądu technicznego i polisy OC?

Tak, OC i przegląd techniczny nie są wymagane do złomowania pojazdu. Auta odbieramy autolawetą.

Czy wystawiacie zaświadczenia o zezłomowaniu samochodu?

Tak, wystawiamy zaświadczenia niezbędne do wyrejestrowania pojazdu w Urzędzie Komunikacji.

Czy właściciel ponosi jakiś koszt złomowania auta we Wrocławiu?

W związku ze zniesieniem opłaty recyklingowej w 2015 r. właściciele złomowanych samochodów nie są obciążania żadnymi kosztami.

Czy można zezłomować samochód, który nie został jeszcze przerejestrowany w wydziale komunikacji?

Takie rozwiązanie jest możliwe tylko w przypadku gdy nowy właściciel samochodu dysponuje umową kupna-sprzedaży. Dodatkowo do utylizacji samochodu potrzebny będzie dowód rejestracyjnego wystawiony na poprzedniego właściciela.

Czy można wymontować z samochodu niektóre części przed oddaniem go na złom?

Tak. Istotne jest, żeby waga samochodu zmieściła się w 90% masy zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku gdy masa samochodu będzie niższa, to stacja demontażu odliczy określoną kwotę za każdy kilogram. 

Ile płacicie za złomowanie samochodu we Wrocławiu?

Ceny za złomowanie samochodu zależą od kilku czynników takich jak model i rocznik złomowanego pojazdu. W przypadku samochodów osobowych można przyjąć cenę około 50 groszy za kg.AW MOTORS - Skup Aut

ul. Słowiańska 33b 58-210 Łagiewniki

ZADZWOŃ DO NAS

Sprzedaż części
tel. 604-418-828
Sprzedaż części
tel. 732-890-883
Złomowanie pojazdów
tel. 664-940-133
tel. 728-997-726

Lub napisz do nas

Skup aut Wrocław

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © 2024